O nás

Náš festival, který vznikl v září 1999, chce především podpořit všechny příznivce amatérského sborového zpívání. Je věnován rodákovi, hudebnímu pedagogovi prof. Václavu Matouškovi. Svým zaměřením na hudbu 19. století je ojedinělou sborovou akcí v České republice. Malebné prostředí jihočeského městečka Vlachovo Březí tvoří romantickou kulisu tomuto hudebnímu svátku.


Parta nadšenců z organizačního týmu se pokaždé snaží všem účastníkům připravit příjemný, na zážitky bohatý hudební víkend. Oblíbená je zejména Sborová dílna Václava Matouška, v níž probíhá pod vedením lektorů nácvik vybraných skladeb pro společné provedení na Závěrečném koncertě s orchestrem. Kromě toho mají zúčastněné sbory možnost si zazpívat na dalších krásných místech našeho regionu v rámci večerních výjezdních koncertů (např. Státní zámek Kratochvíle, Synagoga ve Čkyni či kostel Sv. Jakuba v Prachaticích).


Součástí festivalu je také Soutěžní přehlídka sborů, do které se mohou účastníci přihlásit na základě splnění daných propozic (odkaz na Soutěžní propozice). Laureátům a dalším oceněným pěveckým sborům jsou na Závěrečném koncertě MSFHR předány odbornou porotou interpretační ceny včetně Hlavní ceny prof. Václava Matouška.


                       Patříte-li mezi sborové nadšence, neváhejte  

                                   a přijeďte za námi do Vlachova Březí prožít krásný hudební víkend!